Reklama
  • Piątek, 25 września 2015 (10:32)

    Rekord królowania. Królowa Elżbieta

Nie było wystrzałów armatnich, ale światowe media odnotowały to wydarzenie. 9 września Elżbieta II prześcignęła swoją prababkę, Wiktorię i stała się najdłużej panującą brytyjską monarchinią.

Reklama

Zasiada na tronie 63 lata i ponad siedem miesięcy! To niejedyny rekord. Skończyła 89 lat i tym samym jest najstarszą władczynią na świecie. Przez ten czas odwiedziła większość krajów naszego globu. I to bez paszportu i dowodu osobistego, bo nie musi go mieć.

Samochód może prowadzić bez prawa jazdy i gdyby jechała nawet jak pirat drogowy, nikt nie ma prawa jej legitymować. Brytyjczycy uważają, że królowa dobrze promuje swój naród.

Czasami dworują z jej strojów, kapeluszy, bez których nigdy nie pojawia się publicznie, torebek, których w szafie ma ponad 200. Elżbieta nie przejmuje się tym, mieszka w pałacu Buckingham, który liczy 775 pomieszczeń.

O główną lokatorkę i pozostałych mieszkańców troszczy się 1200 osób personelu. Władczynię każdego ranka radosnym graniem budzi osobisty dudziarz. No cóż, tylko żyć i rządzić jak najdłużej.

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.