Reklama
  • Piątek, 25 września 2015 (10:32)

    Rekord królowania. Królowa Elżbieta

Nie było wystrzałów armatnich, ale światowe media odnotowały to wydarzenie. 9 września Elżbieta II prześcignęła swoją prababkę, Wiktorię i stała się najdłużej panującą brytyjską monarchinią.

Reklama

Zasiada na tronie 63 lata i ponad siedem miesięcy! To niejedyny rekord. Skończyła 89 lat i tym samym jest najstarszą władczynią na świecie. Przez ten czas odwiedziła większość krajów naszego globu. I to bez paszportu i dowodu osobistego, bo nie musi go mieć.

Samochód może prowadzić bez prawa jazdy i gdyby jechała nawet jak pirat drogowy, nikt nie ma prawa jej legitymować. Brytyjczycy uważają, że królowa dobrze promuje swój naród.

Czasami dworują z jej strojów, kapeluszy, bez których nigdy nie pojawia się publicznie, torebek, których w szafie ma ponad 200. Elżbieta nie przejmuje się tym, mieszka w pałacu Buckingham, który liczy 775 pomieszczeń.

O główną lokatorkę i pozostałych mieszkańców troszczy się 1200 osób personelu. Władczynię każdego ranka radosnym graniem budzi osobisty dudziarz. No cóż, tylko żyć i rządzić jak najdłużej.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Różne mają zdanie na temat monarchii, ale bardzo szanują swoją królową. Nic więc dziwnego, że gdy przez kilka tygodni nie pojawiała się publicznie, Brytyjczycy byli bardzo zaniepokojeni. Martwiono... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.