Reklama
  • Wtorek, 14 czerwca 2016 (08:00)

    Księżna Kate i książę William. Wzruszająca podróż śladami Diany

Książęca para wróciła na 90. urodziny królowej Elżbiety II.

Pierwszą oficjalną podróż księcia Williama (33) oraz jego żony Kate (34) do Indii i Bhutanu śledził cały świat. Podczas gdy para przez tydzień odbywała spotkania, zwiedzała i świetnie się bawiła, media zachwycały się kolorowymi kreacjami księżnej i niecierpliwie oczekiwały ostatniego punktu podróży – wizyty w mauzoleum Taj Mahal.

Karol nie usiadł z Dianą do zdjęcia

To samo miejsce było bowiem finałowym punktem oficjalnej wizyty w Indiach księżnej Diany i księcia Karola 24 lata temu. Jedna z ostatnich wspólnych podróży małżonków miała miejsce w 1992 roku, kilka miesięcy później ogłosili separację. Podczas wizyty w Indiach Karol i Diana starali się uśmiechać i zachowywać wobec siebie uprzejmie.

Reklama

Znamienne było jednak to, że książę Karol nie zapozował z żoną do wspólnego zdjęcia na ławce przed Taj Mahal. Miejsce to nazywane jest świątynią miłości (mauzoleum zostało wzniesione przez władcę Szahdżahanana na pamiątkę jego przedwcześnie zmarłej ukochanej żony Mumtaz Mahal).

Fotografia smutnej księżnej Diany na tle świątyni miłości na wiele lat stała się symbolem jej nieszczęśliwego małżeństwa…

Zachwycała kolorowymi kreacjami

Aż do dziś. Księżna Kate i książę William postanowili odczarować to miejsce. Z radosnymi uśmiechami usiedli blisko siebie i pozowali do pamiątkowej fotografii. Zresztą uśmiechy nie znikały z twarzy małżonków niemal podczas całego pobytu w Indiach i Bhutanie.

Powagę zachowali jedynie podczas oficjalnych punktów programu, takich jak zwiedzanie pomnika upamiętniającego miejsce, gdzie zastrzelono indyjskiego przywódcę Mahatmę Gandhiego. Księżna Kate na każde wyjście miała przygotowaną inną kreację.

Tym razem zaskoczyła luzem i kolorami. Nigdy wcześniej nie pojawiała się bowiem w tak wzorzystych i zwiewnych sukniach. To również odróżniało jej wizytę w Indiach od podróży rodziców Williama sprzed 24 laty. Księżna Diana pozostała wówczas wierna klasycznym kostiumom i garsonkom. Kate, dotąd też zawsze stonowana, tym razem dała się ponieść fantazji.

Dwie ważne uroczystości

Fani na całym świecie liczyli na to, że w podróż do Indii Kate i William zabiorą dzieci. Gdy dwa lata temu, również w kwietniu, wyjeżdżali z oficjalną wizytą do Australii, wzięli z sobą 9-miesięcznego wówczas George'a. Tym razem jednak książęca para zostawiła dzieci w domu.

Kate i William wrócili do Wielkiej Brytanii pięć dni przed ważnym wydarzeniem. 21 kwietnia zaproszeni byli do Pałacu Buckingham na uroczysty obiad. Tego dnia bowiem królowa Elżbieta II obchodziła swoje 90. urodziny! 2 maja zaś w gronie najbliższej rodziny świętować będą pierwsze urodziny księżniczki Charlotte. Być może następnym razem książęca para nie sprawi fanom zawodu i w kolejną podróż ruszy z dziećmi.

PK

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.