Reklama
  • Poniedziałek, 29 lutego 2016 (13:05)

    Książę Albert i Charlene. Co obiecał im papież Franciszek?

To było wyjątkowe spotkanie w Watykanie. Papież Franciszek na prywatnej audiencji przyjął księcia Alberta (57) i jego żonę księżnę Charlene (38). Oficjalny papieski komunikat głosi, że w trakcie spotkania poruszano temat uchodźców i pomocy humanitarnej dla nich, ale też tematy związane z ochroną środowiska oraz pokoju na świecie.

Wiele osób zwróciło jednak uwagę na jeden, bardzo znamienny fakt. Oto mianowicie księżna Charlene u papieża Franciszka była ubrana na biało. Szybko pojawiły się głosy, że to wyjątkowy nietakt oraz złamanie protokołu. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Mogą liczyć na papieża

Reklama

Księżna Charlene jest jedną z kilku kobiet na świecie, która w obecności papieża może nosić biel. Przywilej noszenia białego ubrania stanowi tradycję, w myśl której na ważnych wydarzeniach z udziałem głowy Kościoła katolickiego na biało mogą ubierać się niektóre katolickie królowe bądź księżne.

Wśród nich jest oczywiście księżna Monako. Obok niej taki przywilej mają m.in. królowa hiszpańska oraz królowa Belgii. Dlatego też księżna Charlene na to ważne spotkanie włożyła biały strój. Niemniej ważniejsze od ubrania było to, co obiecał papież Franciszek książęcej parze. A stwierdził, że będzie cały czas modlił się do Boga o zdrowie i miłość dla dzieci księcia Alberta i księżnej Charlene, urodzonych w grudniu 2014 roku, księżnej Gabrieli i jej brata, następcy tronu, księcia Jakuba.

Dla ich rodziców była to zapewne wyjątkowo ważna deklaracja. Sami jednak też będą musieli teraz dbać, żeby dzieci i oni sami zawsze byli blisko Kościoła i tradycji katolickiej.

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.