Reklama
  • Poniedziałek, 26 grudnia 2016 (08:00)

    Królowa Letizia. Czy to już anoreksja?

Hiszpańska królowa Letizia (44) jest jedną z najbardziej aktywnych europejskich monarchiń. Miewa średnio cztery oficjalne wyjścia w tygodniu i wiele spotkań. Przygotowaniami do każdego z nich zajmuje się sztab stylistek.

Królowa ma rozmiar „0” i każda kreacja leży na niej jak na modelce. Gustuje w prostych, eleganckich sukienkach i kompletach hiszpańskiego projektanta Felipe Varela.

Reklama

Dodatki wybiera od sprawdzonych marek: torebki Hugo Bossa, pantofle Prady, biżuteria Cartiera. Ostatnio jednak jej styliści mają trochę więcej pracy. Robią wszystko, by zatuszować coraz bardziej niezdrowy wygląd królowej. Media zaś znów pytają, czy to anoreksja?

Nie spodobała im się rozwódka

Pierwszy raz to słowo w kontekście Letizii padło już w 2003 roku, gdy ogłoszono jej zaręczyny z ówczesnym następcą tronu Hiszpanii, Filipem, księciem Asturii.

Kandydatka na jego żonę znalazła się wówczas w ogniu krytyki, nie tylko ze względu na bardzo szczupłą sylwetkę. Media uważnie przyjrzały się także jej przeszłości. Poddani nie byli zachwyceni, że jest rozwódką.

Pierwszym mężem Letizii był jej nauczyciel literatury, Alonso Guerrero y Pérez. Po dziesięciu latach nieformalnego związku 7 sierpnia 1998 wzięli ślub cywilny. Rozwiedli się rok później. Jednak Letizia szybko ujęła Hiszpanów swoją urodą, uśmiechem, skromnością i wielką, odwzajemnioną miłością do Filipa.

22 maja 2004 roku w katedrze w Madrycie odbył się ich ślub, a Letizia otrzymała tytuł księżnej Asturii. Półtora roku później na świat przyszła Eleonora, a w kwietniu 2007 roku – Sofia. Po narodzinach córek księżna błyskawicznie wracała do formy sprzed ciąży.

Zawsze perfekcyjnie ubrana i uczesana zyskała w Hiszpanii miano ikony stylu. Tylko na wakacjach, które co roku rodzina spędza na Majorce, pozwalała sobie na luźniejsze stroje z sieciówek i buty na płaskim obcasie.

Napięta sytuacja w rodzinie

2 lata temu król Juan Carlos abdykował na rzecz syna. Filip został nowym królem Hiszpanii, a jego żona królową. Od tamtej pory Letizia jeszcze bardziej przejmuje się wszystkim, co dotyczy jej rodziny: wizerunkiem jej męża jako monarchy, córek, których wychowanie i należyte wykształcenie jest dla niej sprawą nadrzędną, ale także obsesyjnie martwi się swoim wyglądem i figurą.

Dodatkowym stresem są dla niej relacje w rodzinie. Stosunki królowej z teściem to już legenda. Juan Carlos nigdy nie miał dobrego zdania o synowej i często wyrażał je w komentarzach.

Raz powiedział podobno: „Letizia, wiemy, że jesteś najmądrzejsza w rodzinie, ale pozwól innym porozmawiać”. Królowa nie przepada za starszymi siostrami męża. Helena i Cristina zawsze traktowały ją z wyższością. Sytuację pogorszyła sama Letizia.

Najpierw w 2005 roku, gdy była w ciąży z pierwszą córką, odmówiła gościny teściom Cristiny z powodu złego samopoczucia. Kilka lat później zaś, gdy Helena rozwodziła się z mężem, Letizia jako jedyna z rodziny stanęła po stronie byłego szwagra. Ostatnio zaś na coraz gorsze relacje z Letizią skarży się sama królowa Sofia.

Podobno synowa odmawia jej kontaktów z wnuczkami, zasłaniając się ich nauką i obowiązkami. Wydaje się, że to właśnie stres sprawił, że Letizia jest ostatnio szczuplejsza niż kiedykolwiek. Waży 45 kilogramów!

Coraz częściej zakłada kreacje z zakrytymi ramionami, robi też coraz mocniejszy makijaż. Jednak zdaniem poddanych zamiast maskować swoją szczupłość, powinna przyznać, że ma problem i rozpocząć leczenie.

MH

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.