Reklama
  • Poniedziałek, 23 listopada 2015 (14:00)

    Diana Spencer i Camilla Parker. W miłosnej pułapce

Reklama

Rok 1980. Diana Spencer i Camilla Parker Bowles przybywają na hipodrom w Ludlow. W zawodach bierze udział książę Karol. Gdy pojawia się na torze, na twarzach obu widać ekscytację. Uwiecznia to jeden z fotoreporterów. Diana kilka miesięcy później będzie już zaręczona z następcą tronu.

W wywiadzie zaręczynowym udzielonym BBC na pytanie: – „Czy jesteście w sobie zakochani?”, bez zastanowienia odpowie: – „Oczywiście!”, tymczasem Karol: – „Cokolwiek to znaczy...”.

Jak tragiczny finał miało to zawarte 29 lipca 1981 małżeństwo, wszyscy wiemy. Camilla Parker Bowles natomiast poślubi księcia Karola ćwierć wieku później po latach romansu. Zresztą w 1980 roku jej obecność u boku Diany wcale nie była zaskakująca. Poznała księcia w 1970 roku.

Mieli romans, który zakończyła ona, wychodząc za Andrew Parkera-Bowlesa. Ale nadal razem z przyjaciółmi tworzyli blisko związaną grupę, tzw. „Highgrove Team” (paczka z Highgrove).

Choć, jak pokazał czas, pod tą przyjaźnią Camilli i księcia Karola zawsze kryło się coś więcej. Reporter, który uwiecznił scenę w Ludlow, zapewne nie przypuszczał, jak wymowne stanie się to zdjęcie po latach – przyszła księżna Walii z przyszłą księżną Kornwalii na jednej fotografii.

Życie na gorąco
Więcej na temat:Diana | Diana | BBC

Zobacz również

  • Przez lata miały taką tradycję. Niemal w każdą niedzielę po mszy świętej spotykały się, by wypić wspólnie herbatę, pograć w karty, obejrzeć skróty wyścigów konnych albo po prostu porozmawiać.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.