Reklama
 • Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (12:00)

  Ato dopiero niespodzianka. Nie tak dawno brytyjskie media podawały, że księżna Kate (31) niechcący zdradziła, iż spodziewa się córki, a tymczasem najprawdopodobniej w brytyjskiej rodzinie królewskiej urodzi się chłopiec. Dobrą nowinę głosi podobno zachwycony przyszły wujek: – Harry rozpowiada wszystkim, że William i Kate będą mieli chłopca – mówi informator magazynu „People”. – Jest niezwykle podekscytowany, że zostanie wujkiem. Ma już szalone plany, co będzie robił w przyszłoś

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (11:42)

  Po miesiącach spekulacji brytyjscy lordowie w końcu wzięli się do pracy i zmienili prawo dotyczące sukcesji brytyjskiego tronu. Na mocy nowej ustawy brytyjski tron będzie dziedziczony przez potomków panującego monarchy niezależnie od płci.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:28)

  Dwór brytyjski chciał do końca utrzymać płeć dziecka w tajemnicy, ale książę Harry nie mógł się powstrzymać i ogłosił mediom radosną nowinę – księżna Kate i jego starszy brat William będą mieli syna! Uradowana jest cała rodzina, a najbardziej Kate, która bardzo pragnęła urodzić chłopca. Jej marzenie zostanie spełnione.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:21)

  Pogrzeb byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher (†87) był wielkim wydarzeniem politycznym nie tylko w Wielkiej Brytanii. Żelaznej Damie, bo tak nazywano Margaret Thatcher, w jej ostatniej drodze towarzyszyło wiele znanych osobistości z całego świata. Na pogrzebie pojawiła się też królowa Elżbieta II (87) wraz ze swoim mężem księciem Filipem (91). Baronessa Margaret Thatcher była najdłużej urzędującym premierem brytyjskim w XX wieku i pierwszą kobietą na tym urzędzie. Wielu

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:19)

  Co to była za feta! Na koronację Wilhelma Aleksandra, najmłodszego władcy w Europie, przybyli monarchowie i następcy tronów z całego świata. Holendrzy dziękowali swojej ukochanej Beatrycze za 33 lata panowania i życzyli sukcesów jej synowi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:18)

  Po 33 latach panowania abdykowała monarchini Holandii, 75-letnia Beatrycze. Koronę przejął po niej 46-letni syn Wilhelm Aleksander, a jego żona Maxima została królową. To pierwszy od 123 lat mężczyzna na holenderskim tronie. Reportaż z uroczystości zamieścimy w następnym numerze Tele Tygodnia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:16)

  30 kwietnia 2013 holenderska królowa Beatrix (75) abdykowała na rzecz swojego syna, księcia Willema-Alexandra (46). Już dziś widać, że rządy nowego króla na samym początku mogą napotkać spore trudności. Królowa zarabiała do tej pory 850 tysięcy euro rocznie (ok. 3,5 mln zł). Te pieniądze były jej płacone z budżetu państwa. Trudno jednak liczyć na to, że podobną pensję będzie miał jej syn. W Holandii właśnie trwa zbieranie podpisów o rozpoczęcie w parlamencie dyskusji o obniżeniu zarobków król

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 22 maja 2013 (09:54)

  Następca brytyjskiego tronu książę Karol (64) zlikwidował swój słynny warzywniak, który od ośmiu lat oferował wyhodowane bez stosowania nawozów owoce i warzywa. Sklep położony nieopodal wiejskiej rezydencji księcia – Highgrove stracił zainteresowanie klientów, ponieważ ceny były tam wyższe niż w supermarketach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 maja 2013 (14:32)

  Holenderska królowa Beatrix zrzekła się tronu i oddała władzę najstarszemu z synów. Teraz króluje Wilhelm Aleksander!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 10 maja 2013 (14:15)

  Małe państwo, a wiele się w nim dzieje. Nie tylko z powodu traconych w kasynach fortun. Także za sprawą miłościwie panujących.

  Czytaj więcej Komentarzy:0